logo
Nákupný košík

Menu
+
+


Mgr. Norbert Uhnák Psychológ a psychoterapeut

 

Profil

Norbert Uhnák - Psychológ a psychoterapeut    Volám sa Norbert Uhnák, mám 46 rokov, žijem a pracujem v Bratislave. Ako napovedá moja profesia, pracujem s ľuďmi, ktorí pre seba hľadajú východiská z osobnej ťažkej situácie, potrebujú nájsť nové perspektívy vo vzťahoch alebo sa chcú oslobodiť od nepríjemných pocitov, ktoré spôsobujú rôzne duševné poruchy. Ponúkam však aj rozvoj ľudí v pracovných tímoch a komunitách v oblasti komunikačných zručností, vzájomnej spolupráce, zvládania konfliktných situácií a efektívneho využívania času.

    Skúsenosť ma naučila, že pokiaľ chce človek (a rovnako to platí o skupine ľudí) nájsť pre seba nový smer v živote, je treba objaviť vlastné zdroje. Týmito zdrojmi sú všetky pozitívne vzťahové skúsenosti, vlastná tvorivosť, hravosť, schopnosti a zručnosti. Rád pomáham klientom odkrývať a znovu aktivovať vlastné zdroje, podporujem rast a rozmanitosť nových zdrojov.

    Ako profesionál sa stotožňujem s myšlienkou, že veľa vnútorných zdrojov súvisí s telesným prežívaním. Vo svojich postupoch preto často využívam koncentratívnu pohybovú terapiu. Je to psychoterapeutická metóda, ktorá pracuje s vnímaním telesného prežívania v rôznych formách pohybu. Za bohatý rezervoár zdrojov považujem aj vnútorný svet predstáv človeka. Klientom umožňujem z neho čerpať metódou katatýmne imaginatívnej psychoterapie.

    Je pre mňa vždy napínavé, ako sa klient rozhodne vlastné zdroje využiť pre seba a utvárať svoje vzťahy, pracovnú realizáciu i starostlivosť o seba a svoje zdravie.

KVALIFIKÁCIA:

1987 -1991 Gymnázium Levice
1991 - 1996 Filozofická fakulta UK Bratislava, katedra psychológie
2000 - špecializačná skúška pre prácu v zdravotníctve v odbore klinická psychológia (atestácia)
2003 -ukončený výcvik certifikátom v koncentratívnej pohybovej terapii (KPT)
2003 - zapísaný do Zoznamu psychoterapeutov SR
2006 - ukončený výcvik v katatýmne - imaginatívnej psychoterapii (KIP)
2006 - zapísaný do zoznamu výcvikových terapeutov a lektorov Slovenskej psychoterapeutickej spoločnosti
2009 - ukončený výcvik v integratívnej supervízii
2006 - zapísaný do zoznamu supervízorov Slovenskej psychoterapeutickej spoločnosti
2008 - tréning trénerov (ESF - Project Outdoor Slovakia s.r.o.)                                                                                                                                                                                                                  2013 - absolvovanie kurzu Rorchachovej metódy skúškou (klinická psychodiagnostika)

PRAX:​

1995 - 2000 NsP Ružinov (Denná psychiatrická nemocnica) - klinický
psychológ
2000 - predseda Slovenskej spoločnosti pre koncentratívnu pohybovú
terapiu
1999 - 2003 Retest (zariadenie MiÚ Bratislava - Staré Mesto pre liečbu drogových závislostí) - klinický psychológ
2003 - 2007 FNsP Bratislava - Ružinov (Denný psychiatrický stacionár Hestia) - klinický psychológ
2005 - podnikanie v poskytovaní psychologických (Gfk Slovakia s.r.o.) a psychoterapeutických služieb
2006 - výcvikový (cvičný) terapeut pre koncentratívnu pohybovú terapiu
2007 - 2010 - Slovenská sporiteľňa a.s. - špecialista ľudských zdrojov
2010 - v privátnej klinicko psychologickej a psychoterapeutickej praxi                                                                                                                                                                                                                 2018 - výcvikový terapeut (docent) katatýmne - imaginatívnej psychoterapie (individuálna sebaskúsenosť pre frekventantov výcviku v KIP, vedenie výcvikových skupín a supervízie)

 

 

 

Všetky práva vyhradené - www.psychologovi.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT

Dizajn Andrej Jeleník  

© Copyright 2011 www.psychologovi.sk | tvorba webu | tvorba eshopov

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam